Redaktion

Chefredaktörer

Ilona Kemppainen (kuolemantutkija[a]gmail.com)

Anna Ilona Rajala, Tampereen yliopisto (anna.i.rajala[a]tuni.fi)

Redaktionen

Kaarina Koski, Helsingfors Universitet (kaarina.koski[a]helsinki.fi)
Anna Liisa Aho, Tampereen yliopisto (anna.l.aho[a]uta.fi)
Maija Butters, Helsingfors Universitet (maija.butters[a]gmail.com)
Anna Huhtala, Tampereen yliopisto (anna.huhtala[a]tuni.fi)
Kirsi Kanerva, Turun yliopisto (kirsi.kanerva[a]utu.fi)
Saila Leskinen, Helsingfors Universitet (saila.hj.leskinen[a]gmail.com)
Timo Uotinen (timo.uotinen[a]gmail.com)

Webmaster
Timo Uotinen (timo.uotinen[a]gmail.com)

Intresserad av redigering Thanatos? Kontakta chefredaktörer Ilona Kemppainen (kuolemantutkija[a]gmail.com) eller Anna Ilona Rajala (anna.i.rajala@tuni.fi).